Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

TARSUS ÜLKÜ OCAKLARINDAN MİLLİYETÇİLER GÜNÜ KUTLAMASI

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü 3 Mayıs Milliyetçiler Günü İle İlgili Bir Dizi Açıklamalarda Bulundu
Tarih: 4 Mayıs 2020 Pazartesi 00:01
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
TARSUS ÜLKÜ OCAKLARINDAN MİLLİYETÇİLER GÜNÜ KUTLAMASI
-

TARSUS ÜLKÜ OCAKLARINDAN MİLLİYETÇİLER GÜNÜ KUTLAMASI

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü 3 Mayıs Milliyetçiler Günü İle İlgili Bir Dizi Açıklamalarda Bulundu .

Ocak Başkanı Körüklü Açıklamasında;
Türk Milliyetçiliği, cesametini atalar tarihinden, ruhunu Türk’ün mücadele azminden alan bir Bozkurtlar ordusudur. Bu kutlu hareket, fikrî mecrasına yerleşip Türk milletine hizmet etmeye başladığı ilk günden itibaren çetin zorluklara düçar olmuş; hareketin mümessilleri ise nice badireler karşısında dimdik durmuş ve tarihimizin adsız kahramanları arasına isimlerini şanla yazdırmışlardır. Türk Milliyetçiliği’nin vermiş olduğu bu imtihanlardan birisi ve en büyüğü de 3 Mayıs 1944 tarihinde gerçekleşmiştir. Türk milliyetçiliğinin Türklük düşmanlarına karşı millî bir kıyama kalkması, dönemin Quisling kılıklı yardakçılarını, beslemelerini, rantçılarını korkuya düşürmüştür. Bu müptezeller, dönemin iktidar gücünün de desteği ile her türlü husumet yıldırımlarını Türk Milliyetçiliği’nin kutlu bağrına saplanmaya çalışmışlar; fakat karşılarında Türklüğün binlerce yıllık kutlu mirasını, celâdet ve azametten örülü yılmaz yıkılmaz bir iman kaleleri bulmuşlardır.

Ortaçağ dönemini andıran şekilde tabutluklara atılan, işkenceler yapılan Türk Milliyetçileri, bütün bu eziyetlere büyük bir sebat ve kararlılıkla göğüs germişler ve fikrin siyâsetten, mânânın maddeden üstün olduğunu bütün cihana duyurmuşlardır. Onun içindir ki, Türk Milliyetçileri olarak bizler bugün, “En güçlü silah fikir, en güçlü fikir Türk Milliyetçiliği’dir” derken bir slogandan edebiyat üretmiyor, fikirlerimizin acı tecrübelerini haykırıyoruz.

Bu minvalde “3 Mayıs nedir?” diye sorulduğunda cevabımız net olarak şu olacaktır:
3 Mayıs, Türk Milliyetçileri’nin gayrımillî her şeye ve herkese rağmen kırılmayan azminin, sönmeyen ülkü ateşinin, hedefinden şaşmayan zekâ ve tunç iradesinin, gevşeklik göstermeden dimdik duran sabır ve sebatının günüdür. 3 Mayıs, ülkü birliği doğrultusunda hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen, birlik ve inanmışlığın el üstünde taşıdığı adsız kahramanların günüdür. Bu gerçek dün de böyleydi, bugün de böyledir, yüce Yaradanın desteği ve Türkçü nesillerin ülkü kuvveti ile ebediyen böyle kalacaktır.
Kutlu olsun! Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin!

Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.

Tarsus Vilayet ©2006 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1