Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

ÖĞRENCİLER KURTULUŞ KOŞUSU’NDA DERECEYE GİRMEK İÇİN KIYASIYA YARIŞTILAR

Tarih: 2 Ocak 2020 Perşembe 09:22
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
ÖĞRENCİLER KURTULUŞ KOŞUSU’NDA DERECEYE GİRMEK İÇİN KIYASIYA YARIŞTILAR
- Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluş’unun 98.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Kurtuluş
Koşusu’nda dereceye giren öğrencilere ve görev alan öğretmenlere ödülleri verildi.
Yaklaşık 400 öğrencinin bireysel ve takım halinde katıldığı yarışmanın startını Tarsus Belediye Başkan
Yardımcıları Ünzile Kuru, Muttalip Bobuşoğlu, Milli Eğitim Müdür vekili Murat Dikeç, Milli Eğitim Şube
Müdürü Bekir Kocaoğlan birlikte verdiler.
Mesafelere göre verilen startların ardından birbirleri ile kıyasıya yarışan öğrenciler Kurtuluş
Koşusunda dereceye girmek için ter döktüler.
Koşuda göze hoş gelecek anlarda yaşandı, Kurtuluş Koşusu’na katılan kızına destek olmak için bir baba
son metreleri birlikte koşarak alanda toplananların takdirini kazandı.
Koşuların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye öğrencilere Tarsus
Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan adına birer çeyrek altın hediye edilirken, bireysel ve takım
halinde kürsüye çıkmaya hak kazanan öğrencilere madalya ve plaketleri protokol üyeleri tarafından
verildi.
Kurtuluş koşunda kategorilerde birinci olanlar şöyle;
2000 mt. Yıldız Kızlar koşusunda; 1.Müge Etyemez (Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu), 2.Cansu
Kayaalp (Fahrettin Paşa Ortaokulu, 3.Adalet Ensen (Ali Oksal Orta Okulu)
2000 mt. Yıldız Kızlarda takım halinde 1.Ali Oksal Orta Okulu, 2. Emine Boro Orta Okulu,3.Fahrettin
Paşa Orta Okulu.
2000 mt. Yıldız Erkekler koşusunda; 1.Hüseyin Gürses (ALİ Oksal Ortaokulu), 2.Habib Koçak (Ali Oksal
Orta Okulu), 3. Emirhan Çiftçi (Ali Oksal Orta Okulu)
2000 mt. Yıldız Erkeklerde takım yarışmasında 1 ve 2. Ali Oksal Orta Okulu, 3. Turgut İçgören Orta
Okulu.
5000 mt. Genç Kızlar yarışmasında; 1.Esra Yaman (Tarsus Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) ,
2.Hatun Avcı (Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Rümeysa Eşrefli (Adile Onbaşı Mesleki
ve Teknik Anadolu Lisesi)
5000 mt. Genç Kızlar takım yarışmasında; 1. Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2.
Anadolu Lisesi,3.Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi.
5000. mt. Genç Erkekler yarışmasında ise;1 Emirhan Gönül (Ashabı Kehf Mesleki ve Teknik Anadolu
Lisesi),2.Mehmet Öztürk (Cengiz Topel Anadolu Lisesi), 3.Tuğrul Tanırgan (Tarsus Atatürk Mesleki ve
Teknik Anadolu Lisesi)
5000 mt takım yarışmasında 1. Tarsus Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, 2. Ashabı Kehf Mesleki ve
Teknik Anadolu Lisesi,3. Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi.
Etkinliğin tamamlanmasının, yarışmacılar, hakemler, öğretmenler ve protokol üyeleri Atatürk Anıtı
önünde topluca fotoğraf çektirdiler.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.

Tarsus Vilayet ©2006 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber ,Mersin ,Mersin Haberleri ,Mersin Son Dakika ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1